TPnets.com w PIX (Poznań)

Jesteśmy w Poznaniu! Nowe bezpośrednie łącze między Łodzią, a Poznaniem zapewnia od dziś naszym Partnerom i Klientom dostęp do Poznańskiego Punktu Wymiany Ruchu IP (PIX) oraz możliwość zestawiania bezpośrednich transmisji do stolicy Wielkopolski. Transmisje w Poznaniu zaterminowane są na switchu TPnets.com kolokowanym w Akademii Ekonomicznej.

To już druga po Warszawie transmisja międzymiastowa z Łodzi realizowana we współpracy TPnets.com z łódzkimi Operatorami biorącymi udział w projekcie Tanie Łącze KIKE. Dla przypomnienia warto dodać, iż uruchomiona 3 lata temu transmisja do W-wy obsługuje dziś kilkadziesiąt vlanów tranzytowych L2 i sesji BGP zapewniając kilkunastu uczestnikom projektu nie tylko niższe koszty dostępu do hurtowego Internetu, którego ceny w W-wie są niższe niż w Łodzi, ale także możliwość realizowania dedykowanych transmisji międzymiastowych dla klientów biznesowych, komunikacji głosowej i IPTV.

Głównym celem łącza do Poznania jest zapewnienie redundancji dostępu do zasobów polskich IXów (obecnie przeszło 15 tys. prefixów) oraz hurtowych, międzynarodowych dostawców Internetu dla Operatorów biorących udział w naszym projekcie. Rozwiązanie takie jest niezbędne dla zapewnienia stabilności świadczenia usług. Jak pokazała dotychczasowa praktyka Taniego Łącza – węzeł w Poznaniu otwiera ponadto nowe możliwości współpracy między firmami z obu województw.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.