Zakończenie projektu POIG 8.4.

Uprzejmie informujemy o zakończeniu realizacji projektu POIG 8.4 : „Budowa „ostatniej mili” w rejonie gmin Zgierz, Stryków oraz Głowno”.

Tabliczka pamiątkowa POIG 8.4 - 2009 - 600

W ramach projektu wybudowanych zostało na obszarze gmin Głowno, Stryków oraz Zgierz 7 stacji bazowych o wysokości 16 – 24 m obejmujących swym zasięgiem 30 miejscowości projektowych i kolejnych kilkadziesiąt spoza projektu (instalacje w tych ostatnich bez dofinansowania). Stały, symetryczny i nielimitowany dostęp do Internetu realizowany jest dla naszych abonentów w technologii radiowej w paśmie 5 GHz w oparciu o radiowe terminale abonenckie. Maszty umożliwiają ponadto zestawianie radiolinii punkt-punkt (w tym na pasmo licencjonowane) dla wymagających klientów biznesowych, odbiorców w budynkach wielorodzinnych i lokalnych ISP poszukujących możliwości uzyskania szerokopasmowego dostępu do Internetu dla swoich sieci lokalnych.

Zakończenie projektu nie oznacza braku możliwości podłączania kolejnych odbiorców zarówno z miejscowości objętych projektem, jak i z sąsiednich. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Pierwszych 50 osób w 2015 r. podłączonych zostanie na zasadach promocyjnych analogicznych do promocji jesiennej z ub.r. – tj. z opłatą instalacyjną w wysokości 1 zł w miejscowościach objętych projektem. Koszt instalacji radiowych w pozostałych miejscowościach (pozaprojektowych) również pozostaje obniżony do 31.03.2015 r. do 105 zł. 

Schemat zasięgu sieci MNC.PL wybudowanej zarówno w ramach projektu, jak i poza nim na obszarze gmin Zgierz, Stryków, Głowno i Dmosin dostępny jest tutaj.

Szczegółowych informacji udziela nasze biuro.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.