TPnets.com obsługiwać będzie abonentów Orange

TPnets.com pod 24 listopada 2015 r. podpisała umowę o współpracy hurtowej w modelu BSA z Orange Polska. W myśl zawartego kontraktu kilka tysięcy abonentów Orange uzyska w Łodzi dostęp do szerokopasmowego Internetu w oparciu o naszą sieć światłowodową (FTTH – ang. Fiber to the Home).

Abonenci Orange w wyniku migracji na sieć FTTH będą mieli dostęp do pełnego pakietu światłowodowych usług Orange, realizowanych dokładnie tak samo, jak w sieci własnej największego krajowego operatora. W pierwszym etapie współpraca obejmuje osiedla SM Śródmieście, Czerwony Rynek oraz Piastów. W kolejnych miesiącach planowane jest poszerzenie w/w listy o kolejne nieruchomości z Łodzi i woj. łódzkiego.

To pierwsza umowa BSA w Polsce, w której realizowane będą usługi hurtowe w sieci światłowodowej lokalnego operatora. Tym bardziej jest nam miło poinformować o nawiązaniu współpracy w tym modelu właśnie z Orange.

Współpraca nie ogranicza zakresu usług świadczonych naszym abonentom sieci MNC.PL. Wręcz przeciwnie. W efekcie zwiększenia liczby obsługiwanych przez nas abonentów, planujemy dalszą modernizację i rozbudowę naszej sieci światłowodowej w województwie łódzkim.

O nawiązaniu współpracy poinformowaliśmy wspólnie z Orange w czasie Konferencji KIKE 25.11.2015 r. O umowie przeczytać można ponadto na stronach branżowego portalu Telko.in w artykule “Orange kupuje FTTH w hurcie od łódzkiej sieci”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.