Autoryzacje uzyskane przez TPnets.com

Podstawowym obszarem działalności TPnets.com jest integracja różnorodnych i zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych dla firm wspierana przez własne centrum hostingowe.

dlink logo dlink logo

W realizacji własnych i zleconych projektów współpracujemy z czołowymi producentami i dystrybutorami technologii nie tylko w zakresie kupna urządzeń, ale także szkoleń. Ich celem jest gruntowne przeszkolenia personelu z kompleksowej implementacji zaawansowanych właściwości wybranych technologii i grup urządzeń. Potwierdzeniem wysokiego poziomu przygotowania naszych specjalistów są uzyskane przez nas autoryzacje.

W zakresie aktywnych urządzeń dla sieci komputerowych większość instalacji opieramy o produkty firm Cisco i D-Link. Bazą dla pierwszych instalacji były produkty D-Linka. Latem 2001 r. po odbyciu cyklu wymaganych szkoleń i zaliczeniu egzaminu, jako jedna z kilkunastu pierwszych firm w Polsce, uzyskaliśmy tytuł D-Link Expert. Kontynuacja współpracy z firmą D-Link zaowocowała przyznaniem TPnets.com, jako jednej z pierwszych 17 firm w Polsce, w kwietniu 2003 r. statusu Certyfikowanego Partnera D-Link w ramach nowego programu partnerskiego – D-Link Campus. Wraz ze wzrostem złożoności wykonywanych przez nas instalacji oraz dostępnością urządzeń Cisco dla firm z sektora MSP, firma nasza zainwestowała w szkolenia i sprzęt firmy Cisco – światowego lidera na rynku rozwiązań sieciowych. Począwszy od 2004 r. nasz personel corocznie bierze udział w szkoleniach specjalistycznych Cisco stale podnosząc swoje kwalifikacje.

at logo

Uzyskana w maju 2004 r. autoryzacja w zakresie produktów Allied Telesyn stanowiła kolejny krok na ścieżce specjalizacji TPnets.com w zakresie technologii sieciowych. Niniejsza autoryzacja rozszerzyła naszą ofertę produktów sieciowych o bardziej zaawansowane urządzenia oferujące rozwiązania bliższe podstawowym produktom lidera branży IT w zakresie sieci teleinformatycznych – firmy Cisco. Allied Telesync to przede wszystkim routery i switche warstw 2-7 oraz niezawodne mediakonwertery i in. produkty.

Naturalnym dla firmy integracyjnej połączeniem oferty urządzeń z pogranicza sieci komputerowych i telefonicznych jest technologia VoIP umożliwiająca komunikację telefoniczną poprzez sieć komputerową (np. Internet). TPnets.com jesienią 2001 r. przystąpiła do programu partnerskiego jednego z czołowych producentów urządzeń VoIP i uzyskała tytuł Autoryzowanego Partnera OKI.

cisco logo

Kolejny certyfikat w zakresie telefonii internetowej otrzymaliśmy w 2004 r. na systemy Cisco Call Manager Express – uzupełniając dotychczasową ofertę instalacji sieciowych bazujących na produktach Cisco, o rozwiązania telekomunikacyjne tego lidera na rynku IT.

W zakresie klasycznej telefonii stacjonarnej, na potrzeby projektowania, wdrożeń i konserwacji złożonych systemów, dysponujemy 2 certyfikowanymi instalatorami profesjonalnych central telefonicznych znanej firmy Alcatel.

alcatel logo

Gwarancją wykonania profesjonalnego, spełniającego najwyższe wymagania okablowania strukturalnego będącego klasyczną podstawą każdej rozbudowanej i wielofunkcyjnej sieci teleinformatycznej w firmie, jest uzyskanie przez naszą firmę w marcu 2002 r. tytułu Molex Premise Network Partner. Odbyte szkolenia i egzaminy uprawniają nas do wykonywania dla naszych Klientów systemów okablowania objętych 20-letnia gwarancją tego czołowego producenta elementów sieci teleinformatycznych. Posiadany przez nas tytuł gwarantuje pewność inwestycji Klienta w długim horyzoncie czasowym.

hp logo

Uzupełnieniem wiedzy i praktyk objętych programami partnerskimi i autoryzacjami są szkolenia z wybranych grup produktów, na ktore kierowani są pracownicy firmy. Należą do nich m.in. szkolenia i autoryzacje zarówno korporacyjne, m.in. HP Networking, F-Secure, Eset, Seagate, Etel i TPSA, jak i z zakresu zaawansowanych technologi, jak np. certyfikacje w zakresie projektowania i budowy infrastruktur świałowodowych, radiowych, czy Fiber Channel.

Do dziś nasi pracownicy uzyskali ok. 100 certyfikatów kompetencyjnych obejmujących różnorodne technologie sieciowe stosowane w sieciach LAN i MAN.