Przy projektowaniu systemu nie wolno zapominać o konieczności umieszczenia przycisków napadowych np. w kasie, ale także podczas transportu gotówki lub innych dóbr materialnych wysokiej wartości. W tym celu stosuje się osobiste systemy przywoływania pomocy. Zasadniczo są one integralną częścią systemu alarmowego. Pozwalają na natychmiastowe wezwanie pomocy, załączenie sygnalizatorów alarmowych.

Wyobraźmy sobie np. sterroryzowanie kasjerki w WC. Jakość zabezpieczeń przeciwwłamaniowych (elektronicznych i mechanicznych) nie ma w tej sytuacji znaczenia. Wystarczy zabrać jej klucze i kasa stoi przed napastnikiem otwarta. Klasyczne systemy alarmowe przeznaczone są bowiem do ochrony obiektu w czasie jego zamknięcia i nieużywania. Co może zrobić kasjerka w sytuacji napadu (?) – zachować spokój, poprowadzić napastnika do kasy i otwierając sejf uruchomić wezwanie pomocy poprzez kod „przymusowego wyłączenia lub zaopatrzyć się w przycisk napadowy w postaci breloczka, wisiorka lub innego drobnego przedmiotu. Dzięki temu może skutecznie, drogą radiową wezwać pomoc – np. strażnika, bądź wyspecjalizowaną agencję ochrony, która w takich przypadkach zastosuje jedną z procedur obezwładnienia napastnika.

Przed zamówieniem każdego systemu sugerujemy sporządzenie listy oczekiwań i koniecznych kombinacji związanych z całym systemem np. załączanie systemu w domu, a czujników w garażu poprzez pilota otwierającego i zamykającego drzwi garażowe, możliwość poruszania się po chronionym obszarze zwierząt – istnieją rozwiązania które nie załączą systemu przy obecności psa lub kota.

Jeśli chcemy spać spokojnie, włączamy system w nocy i tu pojawia się następny problem: czy ktoś z domowników chodzi w nocy do WC lub kuchni? Wbrew pozorom to bardzo ważne informacje. Przy projektowaniu systemu, może okazać się, iż po zainstalowaniu konkretnych elementów i rozwiązań nie ma możliwości wyłączenia na noc całego piętra i sypialni. Wszystkie szczegóły dotyczące funkcjonowania systemu trzeba więc bardzo dokładnie przemyśleć.

Koszt instalacji alarmowych kalkulowany jest wyłącznie dla konkretnego projektu. W oczywisty sposób zależy on bowiem od rodzaju i ilości zastosowanych elementów i technologii. Firma nasza nie prowadzi również sprzedaży detalicznej samych elementów.