Szkolenie z pierwszej pomocy

Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy należy do tych niezwykłych kompetencji, które warto opanować, choć chcielibyśmy nigdy nie musieć z nich korzystać. Jeśli jednak jesteśmy świadkami zdarzenia (nie tylko w pracy, ale i w życiu codziennym) wymagającego jej udzielenia – dobry kurs pozwala opanować emocje oraz zaplanować i wykonać czynności, które ratują zdrowie, a czasem życie.

Postanowiliśmy więc zorganizować dla wszystkich chętnych w firmie szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Kursy odbyły się pod okiem ratowników medycznych, których doświadczenie i umiejętność niesienia pomocy przy użyciu najprostszych dostępnych środków doskonale wpisuje się w sytuacje, z jakimi może spotkać się nie profesjonalista. 

Pomysł okazał się trafiony i cały nasz zespół podjął wyzwanie! Każdy dzień szkoleniowy trwał 6 godzin. Wiedzy, zadań i scenariuszy było mnóstwo. A zaangażowanie kapitalne.

Wśród opinii po szkoleniu warto przytoczyć dwie. Że było to najlepsze szkolenie praktyczne – zupełnie inne od suchych wykładów BHP. I że… powinno być wręcz obowiązkowe. Polecamy pomysł – kopijcie. ;-]

* * *

Zajęcia zorganizowane zostały w ramach programu: Edukacja dla Bezpieczeństwa w Miejscu Pracy, zaś nasza firma uzyskała certyfikat Bezpieczna Instytucja.